DOBOJ: Fuzija sedmorice veličanstvenih (FOTO)
- Autor Ivana Bukejlović Dobojski Info
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!
Ni poplava koja je razorila grad Doboj u maju ove godine nije spriječila održavanje jedinog muzičkog festivala u ovom gradu, Ethno fusion prela-Doboj 2014.
Pored etno grupe „Iva“, sinoć, 18. avgusta Dobojlile su na Gradskom trgu uživale i u nastupu beogradske grupe „Orthodox celts“.
Već samim izlaskom na binu članova benda i prvim tonovima prepoznatljivog spoja irskog folka i rokenrola, bilo je jasno da je u pitanju muzički sastav svjetskog kalibra, koji postoji već više od dvadeset godina.
Jednostavnost i pozitivna energija frontmena, pjevača Aleksandra Petrovića-Ace Seltika, kao i ostalih članova, kao da je ulila nadu Dobojlijama da može i mora biti bolje.
Pored pjesama sa prethodnih albuma,od kojih je najviše ovacija kod publike izazvala pjesma „Far away“, bend je odsvirao i novi singl „Save me“, kojim najavljuje novi studijski album.
“Orthodox Celts” čine:
Aleksandar Petrović (Aca Seltik)-vokal
Dejan Lalić-mandolina, bendžo, prateći vokal
Vladan Jovković-gitara, prateći vokal
Nikola Stanojević-violina
Dejan Grujić-bas, prateći vokal
Dušan Živanović-bubnjevi
Bojan Petrović-pištaljke, prateći vokal.
Inače, ovaj festival u našem gradu postoji I održava se zahvaljujući profesoru muzike mr Saši Pavloviću, idejnom tvorcu etno grupe “Iva” iz Doboja.
Ethno fusion prelo-Doboj 2014. posvećen je žrtvama majskih poplava.
FOTO: Инга Цвиянович
http://dobojski.info/kultura/item/4999-doboj-fuzija-sedmorice-velicanstvenih-foto#sigProGalleria01e9f3935a
Srodni članci
- NEBOJŠA ŠAJINOVIĆ: Izboru su nedemokratski, brutalno zastrašivanje posmatrača i glasača (VIDEO)
- DOBOJ: Evidentirani pritisci na predstavnike biračkih odbora
- DOBOJ: Otvorena sva biračka mjesta
- DOBOJ: Napadaču na policiju 14 godina robije
- POČELA IZBORNA TIŠINA Sutra prijevremeni izbori za gradonačelnika Doboja