Menu

DOBOJ: Ustade Obren, odoše svi!?

 • Autor  Slaviša Pavlović Dobojski Info
 • 4 Komentara
FOTO: Dobojski Info | DOBOJ: Ustade Obren, odoše svi!? FOTO: Dobojski Info | DOBOJ: Ustade Obren, odoše svi!?

U Doboju je juče počeo 47. međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2015", jubilarni pedeseti. Na otvaranju turnira prepune tribine, slika kao iz najboljih dana ove, za naš grad najznačajnije sportske manifestacije.

Pisac ovih redova prati dobojski turnir od sedamdesetih godina prošlog vijeka i iskreno vam kaže da je bio iznenađen posjetom ovogodišnjem otvaranju turnira. Ponadao se da se to možda vraća i rađa nova generacija Dobojlija koja živi za svoj grad, svoju Slogu i njen turnir. Ali...

Ali kako to biva, nije tako, nego stranački naređeno.

Kako je gradonačelnik Obren Petrović napustio zdanje Stadiona sportskih igara, tako je za njim krenula i većina posjetilaca. A i cijeli događaj je bio u maniru Sjeverne Koreje. Prepuno gledalište, svi razdragani (sic), "Dragi Vođa" okružen saradnicima. Božanstvena komedija.

Iza kulisa pomno se pazilo da se slučajno ne pojave navijači "Vojvoda", da se ne začuje bilo kakav iskreni vapaj negodovanja običnog covjeka, kako se ne bi pokvarila predviđena predstava.

Kako je krenulo "Dragi Vođa" će čitav grad ispuniti samo građanima-sljedbenicima, a svi ostali mogu da idu, jer ionako neće imati uslova za život.

I na kraju scena koja je obilježila sve. Gradonačelnik napušta "poligon" okružen u tri kruga svojim tjelohraniteljima i "savjetnicima". Nadrealna scena za Doboj u 21. vijeku. Ili to tako treba u savremenom društvu, možda je on savremen, a mi zaostali?

Postavlja se pitanje, od koga ga to čuvaju, koga se to naš Gradonačelnik boji!?

Vremeplov

Tekst DOBOJ: Ustade Obren, odoše svi!? je izvorno objavljen u srijedu, 19 avgusta 2015. godine. Na čitaocu je da prosudi da li je i dalje aktuelan!

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

4 Komentara

 • Ilija
  Ilija subota, 22 septembar 2018 23:11 Link komentara

  Ala su se poredali, sve lopov do lopova. Vidi jos prednjace oni iz '92.

  Prijavi
 • шкорпија
  шкорпија četvrtak, 16 avgust 2018 15:18 Link komentara

  Вучићевски...

  Prijavi
 • kabadahija
  kabadahija četvrtak, 16 avgust 2018 13:32 Link komentara

  doboj 2015 ??????

  Prijavi
 • Prele
  Prele četvrtak, 16 avgust 2018 13:24 Link komentara

  Naređeno nam je u firmi da svi moramo ići da se pojavimo i da se potpišemo.Odbio sam jer ne želim snjima onima koji kradu glasove i sebi dopisuju odbio sam to nisu ljudi već poltroni odbio sam da mi savjest bude mirna..

  Prijavi

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh