Menu

Borkijeva simultanka

Kao rezultat prvih koraka i aktivnosti Škola šaha „MAT“ organizovala je simultanku sa Borkijem Predojevićem, velemajstorom, a održan je i brzopotezni šahovski turnir.

- Borki Predojević odigrao je simultanku na 33 table i krajnji rezultat je bio 28,5:4,5 u koris velemajstora. Jedinu pobedu zabeležio je Meho Đogić, dok su remizirali: Marko Lipovčić, Nikola Gajić, Tijana Babić, Sergej Šolak, Saša Radešić, Sergej Petričević i Dejan Cvijetić.

Nakon simultanke odigran je turnir kadeta, prva takmičarska manifestacija Škole šaha „MAT“ na kome je učestvovalo osam takmičara.

Pobedila je Vladanka Tomić, učenica OŠ „Ivo Andrić“ iz Đulića kod Teslića, koja je osvojila 6 poena. Njoj je pripao kristalni pehar a ostalim učesnicvima uručene su zahvalnice, diplome i knjige, naglašava predsednik Škole šaha Borislav Predojević.

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sportska dešavanja

DOBOJ: Džudisti "Ozrena" uspješni na međunarodnom turniru u Berkovićima

DOBOJ…

BERKOVIĆI – Takmičari Džudo kluba Ozren iz Doboja zabilježili su zapažene rezultate na međunarodnom ...

DOBOJ: Treći Sertini Open turnir pod sloganom “Nema razlike”

DOBOJ…

DOBOJ – Doboj će 26. aprila 2025. godine ugostiti treće izdanje rekreativnog badminton turnira Serti...

Sjajan uspjeh mladih sportistkinja iz Doboja: Jelena Blagojević i Anja Petrović briljirale u Banjaluci

Sjaja…

Mlade takmičarke kluba Athlete M Doboj zablistale su na republičkom prvenstvu za kadete, koje je odr...

Završen prvi dio Državnog prvenstva BiH u kik-boksu: Dobojski "Predator" među najuspješnijima (FOTO)

Završ…

LAKTAŠI – U sportskoj atmosferi i borbenom duhu, u Laktašima je proteklog vikenda održan prvi dio Dr...

PETROVO: Nikša Jeremić peti na Evropskom džudo kupu u Sarajevu, Isidora osvojila bronzu na Prvenstvu RS

PETRO…

PETROVO – Član Džudo kluba „Morote“ iz Petrova, Nikša Jeremić, ostvario je izuzetan rezultat osvojiv...

DOBOJ: Karate klub „Vila“ iz Doboja briljirao na Prvom kolu karate lige Republike Srpske

DOBOJ…

Prvo kolo karate lige WKC Karate saveza Republike Srpske održano je 13. aprila 2025. godine u sports...

DOBOJ: Đorđe Lukić po sedmi put kadetski šampion Republike Srpske u šahu

DOBOJ…

Mladi šahista iz Doboja, Đorđe Lukić, ponovo je dokazao svoj izuzetni talenat i dominaciju na šahovs...

USPJEH MLADIH DŽUDISTA IZ DOBOJA: Halilčevićeva i Đekić izborili plasman na Prvenstvo BiH

USPJE…

Takmičari Džudo kluba "Ozren" iz Doboja ostvarili su zapažene rezultate na Prvenstvu Republike Srpsk...