Menu

PREMIJER LIGA BiH: Minimalna pobjeda Sloge (VIDEO)

U fantastičnoj atmosferi uz pjesmu Vojvoda, Sloga je uspjela savladati komšijsku ekipu Maglaja rezultatom 31:30. Do pobjede su došli u posljednjoj sekundi iz sedmerca. Treba reći da  su najlošiji dio ove utakmice  bili sudije Kadić i Tursić.

U 29.minutu nisu sudili očigledno probijanje igrača Maglaja, te su nakon protesta crveni karton pokazali Milanu Pavlovu. U posljednjem minutu gosti golom večeras nezaustavljivog Omahića stižu do izjednačenja 30:30. Do kraja utakmice preostalo je sedam sekundi, trenerski tandem Sloge Panić-Stevanović zatražio je tajm aut. Nakon tajm auta domaći su krenuli u napad. Dvije sekunde prije kraja Omahić je grubo faulirao Milojevića, dosuđen je sedmerac za Slogu a Omahić je dobio crveni karton. Siguran sa sedam metara bio je Miljan Ivanović koji je postavio konačnih 31:30 za veliku radost domaće publike.

Sloga je u prvom dijelu bila znatno bolji protivnik. Prednost su uvećavali iz minuta u minut. Maksimalno vođstvo Dobojlije su imale u 25.minutu 17:11. Međutim od  tog trenutka serijom 4:0 gosti dolaze na minus  dva 17:15. Sa  dva gola prednosti u korist domaćih se otišlo na odmor 18:16.

U nastavku Sloga je održavala dva gola prednosti sve do 50.minuta kada gosti prvi put stižu do izjednačenja 24:24. Dva gola viška domaći su imali i nepuna dva minuta prije kraja. Ali onda su ušli u dramatičnu završnicu koju smo već opisali.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Miljan Ivanović sa 9 od  toga je četiri postigao sa linije sedam metara uključujući i onaj pobjednički i Aleksandar Milojević sa 6 golova. Odlični u ovom meču bili su pivot Branko Mišanović i desno krilo Bojan Tulendić koji su postigli po pet  golova. Kod gostiju najbolji je bio Selvedin Omahić koji je Slogine golmane torpedovao osam puta. Edo Mehinagić i Sedžad Abdurahmanović po pet puta su se  upisali u listu strijelaca.

SLOGA – MAGLAJ 31:30 (18:16)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 500. Sudije: Alen Kadić i Dino Tuirsić (Zavidovići). Delegat: Milenko Turudić (Mostar). Sedmerci: Sloga 5(5), Maglaj 2(2). Isključenja: Sloga 8, Maglaj 4.minuta. Diskvalifikacije(crveni kartoni: Milan Pavlov (Sloga) u 29.minutu, Selvedin Omahić (Maglaj) u 60.minutu.

SLOGA: Bogdanović (8 odbrana), Pejić 2, Simić, Tulendić 5, Petrušić, Ivanović 9(4), Pavlov 1(1), Uljarević 1, Gavrić 2, Trifunović, Mišanović 5, Milojević 6, Sauka, Bosić (odbrana). Trener: Zdravko Stevanović.

MAGLAJ: Mehinagić 5(2), Bašić 1, Omerović 3, Alić 3, Mutapčić (6 odbrana), Ridžal, Smajlović, Omahić 8, Hajdić, Džanbegović, Hasić, Abdurahmanović 5, Kadrić, Hadžihasić, Bjelobrković 3, Ćosić 2. Trener: Mahmut Obralić.

Igrač utakmice: Aleksandar Milojević (Sloga)

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sportska dešavanja

DOBOJ: Džudisti "Ozrena" uspješni na međunarodnom turniru u Berkovićima

DOBOJ…

BERKOVIĆI – Takmičari Džudo kluba Ozren iz Doboja zabilježili su zapažene rezultate na međunarodnom ...

DOBOJ: Treći Sertini Open turnir pod sloganom “Nema razlike”

DOBOJ…

DOBOJ – Doboj će 26. aprila 2025. godine ugostiti treće izdanje rekreativnog badminton turnira Serti...

Sjajan uspjeh mladih sportistkinja iz Doboja: Jelena Blagojević i Anja Petrović briljirale u Banjaluci

Sjaja…

Mlade takmičarke kluba Athlete M Doboj zablistale su na republičkom prvenstvu za kadete, koje je odr...

Završen prvi dio Državnog prvenstva BiH u kik-boksu: Dobojski "Predator" među najuspješnijima (FOTO)

Završ…

LAKTAŠI – U sportskoj atmosferi i borbenom duhu, u Laktašima je proteklog vikenda održan prvi dio Dr...

PETROVO: Nikša Jeremić peti na Evropskom džudo kupu u Sarajevu, Isidora osvojila bronzu na Prvenstvu RS

PETRO…

PETROVO – Član Džudo kluba „Morote“ iz Petrova, Nikša Jeremić, ostvario je izuzetan rezultat osvojiv...

DOBOJ: Karate klub „Vila“ iz Doboja briljirao na Prvom kolu karate lige Republike Srpske

DOBOJ…

Prvo kolo karate lige WKC Karate saveza Republike Srpske održano je 13. aprila 2025. godine u sports...

DOBOJ: Đorđe Lukić po sedmi put kadetski šampion Republike Srpske u šahu

DOBOJ…

Mladi šahista iz Doboja, Đorđe Lukić, ponovo je dokazao svoj izuzetni talenat i dominaciju na šahovs...

USPJEH MLADIH DŽUDISTA IZ DOBOJA: Halilčevićeva i Đekić izborili plasman na Prvenstvo BiH

USPJE…

Takmičari Džudo kluba "Ozren" iz Doboja ostvarili su zapažene rezultate na Prvenstvu Republike Srpsk...