Menu

FK Sloga Doboj: Zlata vrijedni bodovi

Fudbaleri Sloge pružili su veoma dobru igru posebno u prvih 45 minuta, imali nebrojeno prilika, postigli tri gola ali se i ispromašivali. Poslije svega najvažnije je da su upisana tri veoma važna boda koja donose pomak na tabeli. Sloga – Sutjeska 3:1 (3:0).

Već u prvom minutu više nego stopostotna šansa za Slogu, Selmir Mahmutović našao se oči u oči sa golmanom Sutjeske, ali ovaj brani njegov udarac, a onda odbrana Fočaka izbacuje u korner. U 14. minutu Fočić je sam išao na golmana gostiju, ušao u šesnaesterac te pokušao da uputi centaršut ali je odbrambeni igrač Sutjeske blokirao taj pokušaj. Šest minuta kasnije ponovo dobar napad domaćih. Kruz ulazi u kazneni prostor, upućuje centaršut na koji nalijeće Mahmutović ali njegov udarac je izblokiran.

Što nisu učinili u prethodnih nekoliko napada Dobojlije su to učinile u 23. minutu kada su konačno postigli gol. Mahmutović je prodirao po strani, uputio loptu ka Fočiću koji u maniru rasnog strijelca zaobišao golmana Petrovića i pogodio praznu mrežu za 1:0.

Pet minuta kasnije sve svoje promašaje naplatio je Mahmutović savladavši Petrovića za 2:0 i tako na svojoj petoj utakmici ove sezone postigao peti gol. U 36. minutu ponovo u stopostotnoj šansi za gol našao se Mahmutović i ovog puta odlično brani Petrović. Tekao je 36. minut kada Mujčić glavom povećava rezultat na 3:0.

U nastavku dolazi do malog opuštanja u prvih 20 minuta što Fočaci koriste i preko Daria Blagojevića u 57.minutu smanjuju na 3:1. Od tog trenutka glavni sudija meča počeo je da dijeli kartone i šakom i kapom. U 65.minutu Fočić pogađa prečku gola Sutjeske. Dva minuta kasnije Sloga ostaje sa igračem manje na terenu kada crveni karton dobija Mile Kovačević. U toku je bio 78. minut kada je Sloga odigrala odličnu kontru, Milenković je krenuo sam ka golu, čuvar mreže Sutjeske je izašao daleko od gola što je Milenković primetio i dodao loptu na drugu stranu do usamljenog Mahmutovića koji se spotaknuo stavši na loptu i prilika je otišla u nepovrat. Nekoliko minuta  kasnije Mahmutović je došao do gola uputio je centaršut na drugu stranu gde je pokušaj Aleksića sa same gol linije izbacio jedan odbrambeni igrač Sutjeske. U samom finišu Aleksić i Mahmutović su krenuli u kontru i ovaj prvi umjesto da šutira dodaje do Mahmutovića čiji zicer brani Petrović.

- Malo smo se opustili u drugom dijelu zato što je bilo 3:0. Osvojili smo tri važna boda koja su nas priključili bezbjednijoj zoni. Idemo da  dobijemo komšijski derbi u narednom kolu, idemo korak po korak, kao i u životu. – rekao je Marko Milenković ovoljetošnje pojačanje iz Srbije.

Trener dobojske Sloge Vedran Sofić može biti zadovoljan rezultatom ali ne i realizacijom na ovoj utakmici. Jer Sloga je promašila dosta izglednih prilika.

- Moji momci su izgorili na terenu, dali su sve od sebe i pokazali su lijepu i lepršavu igru. Žao mi je što je rezultat samo 3:1, mislim da smo zaslužili pobjedu sa mnogo većom gol razlikom, ali to je znak da u narednom periodu treba da poradimo na poboljšanju realizacije. Što se tiče komentara ove utakmice mislim da je ovo sramno što se desilo u Doboju. Mogu otvoreno da kažem da je ovaj gospodin danas što je dijelio pravdu sudio sa namjerom da nas ošteti, da podijeli što više kartona mojim igračima pred gostovanje u Tesliću. U Zvorniku smo isto bili oslabljeni ali mladi momci su pokazali da se na njih može računati u narednom periodu. Odgovorno tvrdim da bilo koji igrač koji izađe na teren protiv Proletera pružiće maksimum. Vjerujem u pobjedu u Tesliću. Koristim ovu priliku da pozovem naše vjerne Vojvode i ostale simpatizere da u što većem broju dođu u Teslić da nas podrže. Mogu da kažem da je to utakmica koju moramo dobiti da bi izbegli sve dileme oko opstanka. – rekao je trener Sloge Vedran Sofić.

SLOGA – SUTJESKA 3:1 (3:0)

SLOGA – SUTJESKA 3:1 (3:0)

DOBOJStrijelci: 1:0 Fočić u 23, 2:0 Mahmutović u 28, 3:0 Mujčić u 36, 3:1 Blagojević u 57.minutu. Stadion: Luke. Gledalaca: 200. Sudija: Milan Stanivuković (Banja Luka) 5,5. Pomoćnici: Željko Dragojević (Banja Luka) i Siniša Ivančević (Banja Luka). Delegat: Dragan Simić (Šamac). Žuti kartoni: Aleksić, Milenković, Mujčić, Acevedo Kruz (Sloga), Sekulović, D.Drakul, Marić, Blagojević (Sutjeska). Crveni karton: Mile Kovačević (Sloga) u 67.minutu.

SLOGA: Lukanović 7, Janković 7 (od 63.minuta Skulić -), Aleksić 7, Kovačević 7, Milenković 7,5, Fočić 7,5, Mahmutović 8 (od 90. Miljić -), Mujčić 7,5, Vuković 7, Acevedo Kruz 7, Ristić 7 (od 90. Halilović -). Trener: Vedran Sofić.

SUTJESKA: Petrović 7, Filipović 5,5, Đoković 6, Sekulović 5,5, N.Drakul 5,5 (od 46. Ćuzović -), Radović 5,5, Ivanović 5,5 (od 56. Pljevaljčić – (od 70. Vukadinović -), D.Drakul 6, R.Drakul 5,5, Marić 5,5, Blagojević 6. Trener: Duško Rašović.

Igrač utakmice: Selmir Mahmutović (Sloga).

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sportska dešavanja

DOBOJ: Džudisti "Ozrena" uspješni na međunarodnom turniru u Berkovićima

DOBOJ…

BERKOVIĆI – Takmičari Džudo kluba Ozren iz Doboja zabilježili su zapažene rezultate na međunarodnom ...

DOBOJ: Treći Sertini Open turnir pod sloganom “Nema razlike”

DOBOJ…

DOBOJ – Doboj će 26. aprila 2025. godine ugostiti treće izdanje rekreativnog badminton turnira Serti...

Sjajan uspjeh mladih sportistkinja iz Doboja: Jelena Blagojević i Anja Petrović briljirale u Banjaluci

Sjaja…

Mlade takmičarke kluba Athlete M Doboj zablistale su na republičkom prvenstvu za kadete, koje je odr...

Završen prvi dio Državnog prvenstva BiH u kik-boksu: Dobojski "Predator" među najuspješnijima (FOTO)

Završ…

LAKTAŠI – U sportskoj atmosferi i borbenom duhu, u Laktašima je proteklog vikenda održan prvi dio Dr...

PETROVO: Nikša Jeremić peti na Evropskom džudo kupu u Sarajevu, Isidora osvojila bronzu na Prvenstvu RS

PETRO…

PETROVO – Član Džudo kluba „Morote“ iz Petrova, Nikša Jeremić, ostvario je izuzetan rezultat osvojiv...

DOBOJ: Karate klub „Vila“ iz Doboja briljirao na Prvom kolu karate lige Republike Srpske

DOBOJ…

Prvo kolo karate lige WKC Karate saveza Republike Srpske održano je 13. aprila 2025. godine u sports...

DOBOJ: Đorđe Lukić po sedmi put kadetski šampion Republike Srpske u šahu

DOBOJ…

Mladi šahista iz Doboja, Đorđe Lukić, ponovo je dokazao svoj izuzetni talenat i dominaciju na šahovs...

USPJEH MLADIH DŽUDISTA IZ DOBOJA: Halilčevićeva i Đekić izborili plasman na Prvenstvo BiH

USPJE…

Takmičari Džudo kluba "Ozren" iz Doboja ostvarili su zapažene rezultate na Prvenstvu Republike Srpsk...