DOBOJ: Počeo Memorijalni turnir „Dimitrije-Mito Kresoja“
- Autor SRNA
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!
U Doboju je danas otvoren četvrti Memorijalni fudbalski turnir "Dimitrije-Mito Kresoja" na kojem će tokom dva takmičarska dana učestvovati 40 ekipa sa 500 mladih fudbalera iz BiH.
Predsjednik Gradskog fudbalskog saveza Zlatko Spasojević rekao je da na turniru, koji organizuje Fudbalski klub /FK/ "Sloga" Doboj, učestvuju selekcije mladih od 2002. do 2006. godišta.
Spasojević je istakao da se danas iz Doboja šalje jasna poruka mladima da se aktivnije uključe u sport i afirmišu njegove univerzalne vrijednosti - druženje i fer-plej.
"Svi oni su pobjednici samim izlaskom na teren", poručio je Spasojević.
Prije otvaranja Fudbalskog turnira položen je vijenac pred spomen-bistom Dimitrija Kresoja, koji je bio dugogodišnji sekretar FK "Sloga" i ugledni fudbalski radnik, a jedno vrijeme radio je i kao novinar regionalnog lista "Glas komuna" i Radio Doboja.
Rođen je 1930. godine, a poginuo 1997. godine u saobraćajnoj nesreći kada ga je udario automobil međunarodnih policijskih snaga.
Srodni članci
- DOBOJ: "Prelaskom u novi objekat Bolnice SVANULO JE I NAMA I PACIJENTIMA" (VIDEO)
- DOBOJ: Dan žalosti zbog tragične smrti Srđana Todorovića, njegove supruge i kćerke
- ELEKTRO-DOBOJ: Prekid u napajanju zbog planiranih radova
- DOBOJ: U posljednja 24 sata rođene tri djevojčice i dva dječaka
- DOBOJ: Kreativne radionice za gimnazijalce koji žele da znaju više