Menu

DRUGA FUDBALSKA LIGA RS – ZAPAD: Sve rešeno u prvom poluvremenu

Dobojski plavi osvojili su tri važna boda u susretu sa gostima iz Slatine ali igrom u drugom poluvremenu doveli su verne navijače do očaja. Naime, prvo poluvreme donelo je dobru i efikasnu igru s obe strane a gosti su preko spretnog Huseinbašića poveli već u 7. minutu. Samo što se krenulo sa centra rezultat je već bio izjednačen. S leve strane idealno je pred gol gostiju ubacio loptu Kvržić a brzonogi Stefan Ilić pratio je akciju i sa pet-šest metara matirao Lakića. Dva minuta kasnije skoro ista slika ali ovaj put centaršut upućuje Kvržić a Ilić glavom pogađa desni ugao gola. Razigrali su se tada fudbaleri Željezničara i u 15. minutu ponovo dolaze do gola. Nemanja Ilić nespretno reaguje rukom u svom kaznenom prostoru a sudija Gigović pokazuje na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Goran Kvržić. Imali su domaći nakon ovog gola još povoljnih prilika koje nisu iskoristili pa je usledila kazna. U 36. minutu nakon jednog od retkih naleta gostiju Đorđić rukom zaustavlja loptu u šesnaestercu i ovaj put sudija pokazuje na belu tačku za goste. Miloš Ilić uzima kratak zalet i Jaćimović je bio nemoćan.

Praktično, bilo je to sve što su gledaoci mogli da vide na ovoj utakmici jer drugo poluvreme nije donelo ništa što je vredno pomena. Jednostavno, stekao se utisak da su na teren izašla sasvim dva druga sastava koji su jedva čekali poslednji zvižduk sudije Gigovića, a mnogima je ostalo nejasno zašto je iz igre trener Željezničara u 57. minutu izveo najboljeg pojedinca u prvih 45 minuta Stefana Ilića.

ŽELJEZNIČAR- MLADOST 3:2 (3::2)

Strelci: 0:1 Huseinbašić 7, 1:1 S. Ilić 8, 2:1 S. Ilić 10, 3:1 Kršić 15, (iz jedanaesterca), 3:2 M.Ilić 36. minut (iz jedanaesterca). Stadion „15. april“. Gledalaca 200. Sudija: Dalibor Gigović (Gradiška ) 7. Žuti kartoni: Đorđić, Đuričić (Željezničar), Čolić (Mladost).

ŽELJEZNIČAR: Jaćimović 7, Đorđić 6,5, Kiperović 6,5, Lazić 6, (od 67. Šućur 6,5) Mitrović 6,5 , Stjepanović 6, Ilić 7,5, (od 57. Mašić 6), Mihajlović 6,5, Todić 6,5,(od 89. Omerčić-), Kvržić 7,5 , Đuričić 6.

MLADOST: Lakić 6,5, Todić 6, Huseinbašić 6,5, Tešić 6,5, Vidaković 6, Paležnica 6,5, N. Ilić 7, M. Ilić 6, Stanković 7, Žerić 6,5, Čolić 6.

Igrač utakmice: Stefan Ilić (Željezničar).

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sportska dešavanja

DOBOJ: Džudisti "Ozrena" uspješni na međunarodnom turniru u Berkovićima

DOBOJ…

BERKOVIĆI – Takmičari Džudo kluba Ozren iz Doboja zabilježili su zapažene rezultate na međunarodnom ...

DOBOJ: Treći Sertini Open turnir pod sloganom “Nema razlike”

DOBOJ…

DOBOJ – Doboj će 26. aprila 2025. godine ugostiti treće izdanje rekreativnog badminton turnira Serti...

Sjajan uspjeh mladih sportistkinja iz Doboja: Jelena Blagojević i Anja Petrović briljirale u Banjaluci

Sjaja…

Mlade takmičarke kluba Athlete M Doboj zablistale su na republičkom prvenstvu za kadete, koje je odr...

Završen prvi dio Državnog prvenstva BiH u kik-boksu: Dobojski "Predator" među najuspješnijima (FOTO)

Završ…

LAKTAŠI – U sportskoj atmosferi i borbenom duhu, u Laktašima je proteklog vikenda održan prvi dio Dr...

PETROVO: Nikša Jeremić peti na Evropskom džudo kupu u Sarajevu, Isidora osvojila bronzu na Prvenstvu RS

PETRO…

PETROVO – Član Džudo kluba „Morote“ iz Petrova, Nikša Jeremić, ostvario je izuzetan rezultat osvojiv...

DOBOJ: Karate klub „Vila“ iz Doboja briljirao na Prvom kolu karate lige Republike Srpske

DOBOJ…

Prvo kolo karate lige WKC Karate saveza Republike Srpske održano je 13. aprila 2025. godine u sports...

DOBOJ: Đorđe Lukić po sedmi put kadetski šampion Republike Srpske u šahu

DOBOJ…

Mladi šahista iz Doboja, Đorđe Lukić, ponovo je dokazao svoj izuzetni talenat i dominaciju na šahovs...

USPJEH MLADIH DŽUDISTA IZ DOBOJA: Halilčevićeva i Đekić izborili plasman na Prvenstvo BiH

USPJE…

Takmičari Džudo kluba "Ozren" iz Doboja ostvarili su zapažene rezultate na Prvenstvu Republike Srpsk...