DOBOJSKI INFO NAJAVLJUJE: Tradicionalni Bogojavljenski koncert u Pavlović univerzitetu
- Autor V.I. S.P. Dobojski info
- 1 komentar

U subotu, 18. januara, sa početkom u 19.30 časova, velika sala Pavlović univerziteta biće domaćin tradicionalnog 29. Bogojavljenskog koncerta. Ovaj događaj, koji njeguje kulturnu tradiciju i kvalitetnu narodnu muziku, okuplja ljubitelje tradicionalnih melodija i bogatog muzičkog nasleđa.
Ovogodišnji koncert krasi nastup renomiranog dua Vesne Dimić i Biljane Petković iz Beograda. Ove talentovane pjevačice, poznate po dvoglasnom izvođenju, koje je zaštitni znak pravih dueta, već godinama oduševljavaju publiku svojim autentičnim nastupima.
Vesna i Biljana su svoje prve muzičke korake načinile u Kulturno-umjetničkom društvu «Lola», a danas su česti gosti različitih muzičkih manifestacija, kao i radijskih i televizijskih programa u Srbiji i regionu. Njihov repertoar obuhvata kvalitetnu narodnu i starogradsku muziku, kao i pjesme sa prostora bivše Jugoslavije, čime dodatno oživljavaju duh zajedničkog kulturnog nasljeđa.
Ulaz na koncert je slobodan, a organizatori pozivaju sve zainteresovane da prisustvuju ovom nesvakidašnjem muzičkom događaju koji čuva i promoviše tradicionalne vrijednosti kroz pjesmu i muziku.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!
Srodni članci
- DOBOJ: Kreativne radionice za gimnazijalce koji žele da znaju više
- ELEKTRO-DOBOJ: Prekid u napajanju zbog planiranih radova
- PORODILIŠTA: U Republici Srpskoj rođeno sedam beba – tri djevojčice i četiri dječaka
- DOBOJ: U utorak Dan žalosti zbog stradanja porodice Todorović
- DOBOJ: U utorak sahrana Srđana Todorovića I članova njegove porodice
1 komentar
-
Razmislja li ova vlast tj banda politicka i poziciona i opoziciona da nam se zavrsi Dom kulture i dvorana, da se brukamo vise i smrzavamo po adaptiranim objektima?
6 godina nemamo mjesto za sportski i kulturni sadrzaj! Na zadnjem kukturnom dogadjaju mi je koza ispucala od hladnoce u toj nazovi sali slobomir univerziteta