Menu

DOBOJSKI INFO NAJAVLJUJE: Kralj Tvrtko – između istorije i politike. Tribina o dinastiji Kotromanić

  • Autor  A.I. S.P. Dobojski Info
  • 2 Komentara
FOTO: Dobojski Info | DOBOJSKI INFO NAJAVLJUJE: Kralj Tvrtko – između istorije i politike. Tribina o dinastiji Kotromanić FOTO: Dobojski Info | DOBOJSKI INFO NAJAVLJUJE: Kralj Tvrtko – između istorije i politike. Tribina o dinastiji Kotromanić

Umjetnička galerija Centra za kulturu u Doboju ugostiće javnu tribinu pod nazivom "KRALJ TVRTKO – IZMEĐU ISTORIJE I POLITIKE" u utorak, 17. oktobra, s početkom u 19 časova. Ova zanimljiva tribina će pružiti uvid u dinastiju Kotromanić i njenog najznačajnijeg predstavnika, Kralja Tvrtka (Stefana Tvrtka I), dok će se istražiti i najznačajniji događaji iz vremena te dinastije.

Dinastija Kotromanić ostavila je dubok trag u istoriji Balkana, a Kralj Tvrtko I bio je ključna figura toga vremena. Na tribini će se analizirati ko su bili članovi ove dinastije, istražiti njihova nasleđa i doprinos kulturi i politici Balkana.

"Ovo je prilika da se dublje razumjemo u teme kao što su dinastija Kotromanić, Kralj Tvrtko i Povelja Kulina bana", istakao je organizator tribine.



Kako bi se stvorila potpunija slika o ovim istorijskim temama, tribina će takođe razmotriti autentičnost izvora i moguće preinačavanje istorijskih činjenica u svrhu dnevne politike i nacionalnih interesa kod različitih naroda. Ova rasprava otvoriće put za bolje razumjevanje istorijskih događaja i kontroverzi koje ih prate.

Viši asistent na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Banjaluci, master Dejan Došlić, će biti predavač na tribini. Njegovo stručno znanje i duboko razumjevanje ovih istorijskih tema obećava intrigantan i obrazovan događaj za sve prisutne.

Očekuje se da će tribina "KRALJ TVRTKO – IZMEĐU ISTORIJE I POLITIKE" privući ljude koji su zainteresovani za istoriju Balkana, kulturu i politiku. Pozivamo sve zainteresovane da se pridruže ovom događaju u Umjetničkoj galeriji Centra za kulturu u utorak, 17. oktobra, u 19 časova, kako bismo zajedno istražili bogatu istoriju ovog regiona.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

2 Komentara

  • PUJDO
    PUJDO ponedeljak, 16 oktobar 2023 15:57 Link komentara

    Tvrtka nije interesovala politika a ni istorija, taj je bio pravi zenskaros.

    Prijavi
  • Dragan
    Dragan utorak, 17 oktobar 2023 08:19 Link komentara

    Njega nije interesivala politika, znao je on ko ga je okrunio i čiju titulu Stefan je nosio. I kada iz Tvrtkovog vremena iskopate ostatke Džamije ili Bogumilske Bogomolje možete neke druge teze da zastupate, a do kada se budu iskopavali ostatci od Turaka porušenih pravoslavnih Bogomolja molim vas da ćutite i ne sramotite se. Sila prolazi u politici ustavni sud imovina ovo ono, ali ovakva egzaktna nauka gdje arheološki i istorijski podatci govore sila i to što imate sav prostor u medijima koje kontroliše zapad a kojih ima zaista više ne mogu da ponište činje ice i dokaze. Стефан Твртко Котроманић краљ Србља a ne Bogumila.

    Prijavi

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sponzorisani članci

Prev Next
EPIC RIDES STIŽE U BIH: Prva vožnja 10. maja u Banjaluci!

BANJALUKA – Ljubitelji biciklizma i prirode u Bosni i Hercegovini dobili su novu priliku za nezabora...

“BRAND NEW CIRCUS” DOLAZI U SARAJEVO – Najveća predstava u industriji brendinga zakazana za 5. juni

Otvorene Early Bird kotizacije za 13. Brending konferenciju SARAJEVO – Glavni grad Bosne i Hercegov...

Žurka za pamćenje u Doboju – pokloni, kokteli i vaučeri od 50 KM!

Doboj će ovog vikenda biti epicentar vrhunske zabave! U subotu, 12. aprila, Mozzart priređuje najbo...

“Bingo za bebe” treću godinu zaredom donosi 0% marže na hranu za najmlađe!

Najveći domaći trgovački lanac u BiH nastavlja svoju jedinstvenu društveno-odgovornu inicijativu „Bi...

SYNOTtip - Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH

Nema potrebe da se ustručavate, zaigrajte i zgrabite 200 besplatnih spinova za automatski keš!

Igor Vukojević: „Sjaj u očima budi hard rok i bubanj“

Muzička produkcija RTRS nastavlja sa objavljivanjem novih izdanja i u 2024. godini, a najnovije dono...

MOTO FEST 2025 ponovo pali atmosferu u Banjaluci – „Feel The Fire“

I ove godine osmi put za redom, 30. i 31. maja banjalučkim ulicama voziće se „rijeke bajkera“, bruja...

Nikad BIZZZI za vaš biznis: MF banka preduzetnike stavlja na prvo mjesto

Brzina, fleksibilnost i individualni pristup klijentima ključni su razlozi zbog kojih sve više mikro...

PRIČA O USPJEHU MODNOG STUDIJA DESIGN: Ključna prekretnica dogodila se učešćem u projektu "Odvažne i hrabre"

Modni atelje Design izrađuje kreacije od prirodnih materijala, a svi znamo da su oni spas u eri zaga...

Proglašeni najpoželjniji poslodavci u BiH za 2024. godinu!

Na svečanoj dodjeli priznanja, kompanija dm drogerie markt d.o.o. ponijela je titulu  Najpoželjnijeg...

MASS-LIGHT: Posebna ponuda – sniženje do -50%!

Osim nove kolekcije, za svoje kupce obezbijedili su velika sniženja, čak do -50%.

Pametni uređaji po zimskim cijenama – IQ Mobile vas čeka!

Ljubitelji mobilne tehnologije u Doboju sada imaju priliku istražiti bogatu ponudu uređaja i dodatak...

NOVA INVESTICIJA DOBOJSKE KOMPANIJE PRODA MONT Otvoren luksuzni garni hotel Galeria sa 4 zvezdice u centru Banjaluke

U samom srcu Banjaluke, na korak od gradskih znamenitosti, svečano je otvoren mali luksuzni garni ho...

Dočekajte Novu Godinu uz Jackpotove i Happy Hour u Joker VIP Casinu!

Nova godina je pravo vrijeme za velike dobitke i vrhunsku zabavu, a Joker VIP Casino vas poziva da d...

MOTO FEST BANJALUKA 2025: Najbolja moto zabava vraća se na Kastel

Banjaluka će 30. i 31. maja 2025. godine ponovo postati epicentar moto entuzijazma i zabave u regiji...

SENZACIONALNA AKCIJA U ROBOTU MATUZIĆI – POPUSTI DO 60%!

Pripremite se za najveće shopping iskustvo ovog mjeseca! Robot Matuzići, na adresi 203. Brigade, Dob...

Kultura i Obrazovanje

DOBOJ: Kreativne radionice za gimnazijalce koji žele da znaju više

Dobojska Gimnazija "Jovan Dučić" postala je škola u kojoj učenici mogu dobiti više znanja od onog pr...

DOBOJ: Otvorena vaskršnja izložba slika, ikona i reljefa Miše Damjanovića

U Doboju je večeras otvorena izložba Miše Damjanovića, koji se predstavio sa 25 djela rađenih u razn...

DOBOJSKI INFO NAJAVLJUJE: Humanitarna promocija zbirke „Čekić gospođe pravde” na Pravnom fakultetu u Banjoj Luci

Promocija zbirke sudske poezije „Čekić gospođe Pravde“ biće održana u utorak, 22. aprila 2025. godin...

DOBOJ: Prikazan dokumentarni film "Otac Arsenije"

U Doboju je sinoć prikazan dokumentarni film "Otac Arsenije", u kojem iguman manastira Ribnica Arsen...

DOBOJ: Svečano otvaranje Vaskršnje izložbe Miše Damjanovića

U srijedu, 16. aprila, sa početkom u 19 časova, u Umjetničkoj galeriji Centra za kulturu i obrazovan...

NAUKA: Dokazano da žene čuju bolje od muškaraca

Britanski i francuski naučnici utvrdili su da je utisak da žene često imaju oštriji sluh od muškarac...

DOBOJ PONOSAN: Dva gimnazijalca predstavljaju svoj grad na državnom takmičenju iz matematike i informatike

Doboj ponovo ima razloga za ponos – dva učenika JU Gimnazije „Jovan Dučić“ izborila su plasman na dr...

UNIVERZITET U BANJOJ LUCI OTVARA VRATA ZA BUDUĆE STUDENTE: Dan otvorenih vrata zakazan za 11. april

Univerzitet u Banjoj Luci (UNIBL) organizuje Dan otvorenih vrata za sve maturante srednjih škola iz ...