Menu

DOBOJ: Najavljen štrajk komunalnog preduzeća "Progres"

Radnici komunalnog preduzeća "Progres" Doboj najavili su da će zaštititi svoja prava svim oblicima sindikalne borbe, počevši štrajkom upozorenja najkasnije do 10. aprila, jer grad Doboj, koji je njihov osnivač, "sumnjivim" tenderima poslove povjerava drugim firmama.

Ovaj zaključak donijet je na današnjem sastanku članova Sindikalnog odbora "Progresa" i Sindikata građevinarstva i stambeno komunalne djelatnosti Republike Srpske.

Predsjednik Sindikata građevinarstva i stambeno-komunalne djelatnosti Republike Srpske Dragana Vrabičić rekla je da će "Progres", kao jedino komunalno preduzeće u Doboju sa kapacitetima koji omogućavaju obavljanje komunalne djelatnost, biti prisiljen da već od aprila otpusti 15 radnika, jer Uprava grada ove poslove povjerava "kofer preduzećima".

"Mi nemamo ništa protiv konkurencije, ali određeni uslovi moraju se po zakonima ispunjavati", rekla je Vrabičićeva, koja ističe da po tom pitanju moraju reagovati i Grad i Ministarstvo uprave i lokalne samouprave.

Ona ističe da aktivnosti sindikata nisu usmjerene prema poslodavcu i upravi ovog preduzeća, koji imaju isti interes da sačuvaju poslove i radna mjesta.

Ona dodaje da se za rješavanje ovog problema nisu obratili drugim sindikalnim organizacijama.

Predstavnik Sindikalnog odbora "Progresa" Sanja Milutinović ističe da sa početkom aprila prestaje ekonomska opravdanost za 15 radnika angažovanih na održavanju javnih zelenih i asfaltnih površina.

Ona navodi da je tender za odvoz komunalnog otpada trenutno stopiran nakon intervencije upućene republičkim organima, ali je upozorila da, ako odgovor bude nepovoljan, bez posla ostaje još 15 radnika "Progresa".

Milutinovićeva navodi da imaju podršku sindikata koji djeluju u Gradskoj upravi.

Odlukom Skupštine grada poslove prikupljanja i odvoza komunalnog otpada preuzima Direkcija za izgradnju i razvoj grada Doboja, ali se poslovi mogu povjeriti i "drugom privrednom društvu ili preduzetniku koji ispunjava zakonske uslove za poslove obavljanja djelatnosti prikupljanja i odvoženja otpada".

Komunalno preduzeće "Progres" posluje 50 godina i trenutno upošljava 97 radnika.

2 Komentara

  • Bozo
    Bozo petak, 25 mart 2016 21:06 Link komentara

    ... ovo ce da dozive svi radnici opstine ili bilo kog preduzeca koji ie u vlasnistvu gradonacelnika... samo neko prije neko kasnije... do sada smo gledali kako otpustaju radnike posle izbora, a sad ce i prije izbora... ali bar znamo kolika ja mjera ovima iz sds 100... ali da se ne zaboravi gligoric tico je isao u banja luku na proteste, najmanje bi morao i sada i to da bude u prvom redu, ili vise nek se ne pojavljuje.

    Prijavi
  • Kiklop
    Kiklop subota, 26 mart 2016 16:56 Link komentara

    Zamislio sam se ono "" kao Nikola Tesla""pa kontam na šta će ovo izaći!!!

    Prijavi

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sponzorisani članci

EPIC RIDES STIŽE U BIH: Prva vožnja 10. maja u Banjaluci!

BANJALUKA – Ljubitelji biciklizma i prirode u Bosni i Hercegovini dobili su novu priliku za nezabora...

“BRAND NEW CIRCUS” DOLAZI U SARAJEVO – Najveća predstava u industriji brendinga zakazana za 5. juni

Otvorene Early Bird kotizacije za 13. Brending konferenciju SARAJEVO – Glavni grad Bosne i Hercegov...

OGLAS: Izdaje se namješten stan u ulici Srpskih Sokolova (FOTO)

Izdaje se moderno opremljen i potpuno namješten stan u novijoj zgradi u ulici Srpskih Sokolova. Stan...

Žurka za pamćenje u Doboju – pokloni, kokteli i vaučeri od 50 KM!

Doboj će ovog vikenda biti epicentar vrhunske zabave! U subotu, 12. aprila, Mozzart priređuje najbo...

Ekonomija i Privreda

Kako rade fondovi koji finansiraju arbitraže za Viaduct, BiH i Vannin Capital

BiH zbog gubitka arbitraže koju je za slovenačku stranu finansirao Vannin Capital fond, Slovencima m...

POZIV ZA APLIKACIJU: Sufinansiranje projekata iz poslovnog sektora kroz grant Švajcarske agencije za razvoj i saradnju

U okviru Švajcarskog programa saradnje za Bosnu i Hercegovinu 2021–2024, otvoren je poziv za aplikac...

HILJADE LJUDI NEKADA DOLAZILO DA RADE: Dobojske privredne gigante "pojela" privatizacija

Danas radnici iz Doboja na posao idu u Tešanj, Jelah, Gračanicu, Odžak...

DOBOJ: Dok radnici dočekuju praznike bez plata, uprava ŽRS kupila nova auta

Radnicima "Željeznica Republike Srpske" još nisu isplaćene plate za prethodni mjesec, ali je uprkos ...

Vlada RS poslije poplava povećava vodnu naknadu

Nakon što su poplave po treći put u posljednjoj deceniji napravile milionsku štetu širom Srpske, Vla...

DOM ZDRAVLJA DOBOJ POTPISAO KOLEKTIVNI UGOVOR: Više sigurnosti i prava za zaposlene

Dom zdravlja u Doboju juče je potpisao pojedinačni kolektivni ugovor za zaposlene u ovoj zdravstveno...

Povremeno duže kolone na više prelaza na granici sa Hrvatskom

Duže kolone vozila povremeno se formiraju na granici sa Hrvatskom na graničnim prelazima Gradiška, G...

Mijenja se zakon o saobraćaju u BiH: Kazne do 5.000 KM, gubi se vozačka, sudi se i za prolazak kroz crveno!

Bahata vožnja u Bosni i Hercegovini konačno bi mogla postati stvar prošlosti. Predstavnički dom Parl...

IRB RS se devet mjeseci priprema za platni promet

Iako je prošlo više od devet mjeseci od kada je Narodna skupština Republike Srpske promijenila Zakon...

Cijene goriva u BiH u padu

Cijene goriva na pumpama u BiH u posljednjih nekoliko dana su u padu i do 20 feninga po litri.

Srpska postala oaza za pranje prljavih para

Republika Srpska postala je oaza za pranje prljavog novca, jer niko u RS nema nadležnost da kontroli...

DOBOJ: Pad prometa Željeznica Srpske za 17 posto

„Željeznice Republike Srpske“ prevezle su lani 3.717.993 tone robe, što je za 17 odsto manje u odnos...

Srpska kupila struju vrijednu 120 mil KM za četiri mjeseca

Tačno je da smo ostvarili gubitke i pribjećemo kreditnom aranžmanu, istakao je Petrović

Koliko je prikupljeno novca od poreza u prvom kvartalu?

Uprava za indirektno oporezivanje BiH (UIO BiH) te poreske uprave Federacije BiH i Republike Srpske ...

Najnižu penziju od 300 KM prima 19.000 penzionera u Srpskoj

Prema evidenciji Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) Republike Srpske, na kraju 2024. g...

Srpska od Svjetske banke pozajmila 55 miliona KM

Dok zdravstvene ustanove grcaju u dugovima i dok se za garažu na UKC-u RS daje 42 miliona maraka, Re...