Menu

DOBOJ: Danas isplata januarske penzije

Sredstva za isplatu penzije obezbjeđuju se iz Budžeta Republike, u skladu sa propisima koji uređuju budžetski sistem i trezorsko poslovanje.

Isplatom je obuhvaćeno 255.924 korisnika prava, od čega u Republici Srpskoj za 211.890 korisnika, a van Republike za 44.034 korisnika prava.

Za isplatu penzije za januar potrebno je 83,4 miliona KM u neto iznosu, odnosno 84,5 miliona KM u bruto iznosu.

Iznos prosječne penzije za puni staž osiguranja iznosi 512,87 KM, što čini 61,42 odsto od prosječne plate u Republici.

Prosječna penzija za januar 2018. godine iznosi 351,32 KM i predstavlja 42,07 odsto prosječne plate u Republici Srpskoj.

Iznos najniže penzije za minimalni staž od 15 godina je 179,67 KM, a najviše penzije 1.848,22 KM.

Prihod po osnovu doprinosa za penzijsko i invalidsko osiguranje u januaru ove godine iznosio je 58,9 miliona KM.

Zbog nedostavljanja potvrde o životu, za korisnike van Republike Srpske /5.565 korisnika/, i nedostavljanja potvrde o redovnom školovanju, za djecu korisnike porodične penzije dobi od 15 do 26 godina /173 korisnika/, iz isplate penzije za januar ove godine privremeno je isključeno ukupno 5.738 korisnika, a uključeno je 228 korisnika.

Broj korisnika penzije u januar 2018. godine manji je za 4.656 u odnosu na decembar prošle godine, prvenstveno zbog nedostavljanja potvrde o životu.

Prema vrstama prava, u ukupnoj strukturi starosne penzije učestvuju sa 55,73 odsto, porodične sa 29,26 odsto, invalidske sa 14,90 odsto i ostala prava sa 0,11 odsto.

Pored aktivnih korisnika penzije u isplatu za januar ove godine uključeno je i 280 korisnika ostalih prava - pravo na novčanu naknadu za tjelesno oštećenje i naknada za tuđu pomoć i njegu.

 

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sponzorisani članci

EPIC RIDES STIŽE U BIH: Prva vožnja 10. maja u Banjaluci!

BANJALUKA – Ljubitelji biciklizma i prirode u Bosni i Hercegovini dobili su novu priliku za nezabora...

“BRAND NEW CIRCUS” DOLAZI U SARAJEVO – Najveća predstava u industriji brendinga zakazana za 5. juni

Otvorene Early Bird kotizacije za 13. Brending konferenciju SARAJEVO – Glavni grad Bosne i Hercegov...

OGLAS: Izdaje se namješten stan u ulici Srpskih Sokolova (FOTO)

Izdaje se moderno opremljen i potpuno namješten stan u novijoj zgradi u ulici Srpskih Sokolova. Stan...

Žurka za pamćenje u Doboju – pokloni, kokteli i vaučeri od 50 KM!

Doboj će ovog vikenda biti epicentar vrhunske zabave! U subotu, 12. aprila, Mozzart priređuje najbo...

Ekonomija i Privreda

CIJENE PROIZVODA I DALJE RASTU: Kafa, riža, jaja i drugi artikli poskupljuju

Stiglo je proljeće, priprema se i proljetna sjetva, razmišlja o odmorima, ali i o novim problemima k...

U koje zemlje je BiH najviše izvozila?

U prvom kvartalu ove godine Bosna i Hercegovina je Hrvatskoj plasirala proizvode za najviše novca, p...

Kako rade fondovi koji finansiraju arbitraže za Viaduct, BiH i Vannin Capital

BiH zbog gubitka arbitraže koju je za slovenačku stranu finansirao Vannin Capital fond, Slovencima m...

POZIV ZA APLIKACIJU: Sufinansiranje projekata iz poslovnog sektora kroz grant Švajcarske agencije za razvoj i saradnju

U okviru Švajcarskog programa saradnje za Bosnu i Hercegovinu 2021–2024, otvoren je poziv za aplikac...

HILJADE LJUDI NEKADA DOLAZILO DA RADE: Dobojske privredne gigante "pojela" privatizacija

Danas radnici iz Doboja na posao idu u Tešanj, Jelah, Gračanicu, Odžak...

DOBOJ: Dok radnici dočekuju praznike bez plata, uprava ŽRS kupila nova auta

Radnicima "Željeznica Republike Srpske" još nisu isplaćene plate za prethodni mjesec, ali je uprkos ...

Vlada RS poslije poplava povećava vodnu naknadu

Nakon što su poplave po treći put u posljednjoj deceniji napravile milionsku štetu širom Srpske, Vla...

DOM ZDRAVLJA DOBOJ POTPISAO KOLEKTIVNI UGOVOR: Više sigurnosti i prava za zaposlene

Dom zdravlja u Doboju juče je potpisao pojedinačni kolektivni ugovor za zaposlene u ovoj zdravstveno...

Povremeno duže kolone na više prelaza na granici sa Hrvatskom

Duže kolone vozila povremeno se formiraju na granici sa Hrvatskom na graničnim prelazima Gradiška, G...

Mijenja se zakon o saobraćaju u BiH: Kazne do 5.000 KM, gubi se vozačka, sudi se i za prolazak kroz crveno!

Bahata vožnja u Bosni i Hercegovini konačno bi mogla postati stvar prošlosti. Predstavnički dom Parl...

IRB RS se devet mjeseci priprema za platni promet

Iako je prošlo više od devet mjeseci od kada je Narodna skupština Republike Srpske promijenila Zakon...

Cijene goriva u BiH u padu

Cijene goriva na pumpama u BiH u posljednjih nekoliko dana su u padu i do 20 feninga po litri.

Srpska postala oaza za pranje prljavih para

Republika Srpska postala je oaza za pranje prljavog novca, jer niko u RS nema nadležnost da kontroli...

DOBOJ: Pad prometa Željeznica Srpske za 17 posto

„Željeznice Republike Srpske“ prevezle su lani 3.717.993 tone robe, što je za 17 odsto manje u odnos...

Srpska kupila struju vrijednu 120 mil KM za četiri mjeseca

Tačno je da smo ostvarili gubitke i pribjećemo kreditnom aranžmanu, istakao je Petrović

Koliko je prikupljeno novca od poreza u prvom kvartalu?

Uprava za indirektno oporezivanje BiH (UIO BiH) te poreske uprave Federacije BiH i Republike Srpske ...