DOBOJ: Danas obilježavanje Dana odbrane grada
- Autor SRNA
- 1 komentar

Dan branilaca Doboja biće obilježen danas u naselju Lipac, odakle je srpsko stanovništvo prije 33 godine krenulo u odbranu grada od hrvatskih i muslimanskih vojnih i paravojnih formacija.
Parastos i polaganje vijenca predviđeni su za 13.00 časova kod spomen-ploče u Lipcu, najavljeno je iz Udruženja "Branioci Doboja 2. maj 1992".
Iz Lipca je 2. maja 1992. godine krenula organizovana odbrana grada koja je osujetila pokušaje hrvatskih i muslimanskih vojnih i paravojnih formacija da okupiraju Doboj, nakon što su to prethodno učinile sa Brodom, Odžakom i Derventom, a cilj je bio da se spoje sa Zenicom.
Tokom Odbrambeno-otadžbinskog rata u Doboju i bližoj okolini poginluo je više od 1.600 srpskih boraca.
Udruženje "Branioci Doboja 2. maj 1992" čuva od zaborava sjećanje na div-junake i prenosi ga mlađim naraštajima.
Skupština grada Doboja donijela je odluku da 2. maj bude proglašen za datum od važnosti za ovu lokalnu zajednicu.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!
Srodni članci
1 komentar
-
Rat je trajao mnogo duze od "oslobadjanja" Doboja hrabri nasi . Za vecinu vas koji se danas predstavljate kao rat je bio zavrsen oslobadjanjem Doboja.Tada ste se uvalili na mjesta koja su daleko od borbe i polako krcmili sto ste mogli.Mogu vas i pobrojati ali nema razloga jer dobro znate o cemu pricam.
...
Riječ "branijoci" je nepravilna u savremenom standardnom srpskom jeziku jer ne odgovara pravilima tvorbe imenica od glagola braniti.