DOBOJ: Organizacija amputiraca "Udas" RS obezbijedila ekonomsku podršku članovima
- Autor SRNA
- Budite prvi koji će ostaviti komentar!
Organizacija amputiraca "Udas" Republike Srpske obezbijedila je ekonomsku podršku u vidu neformalnog zapošljavanja za pet ratnih vojnih invalida, amputiraca iz Banjaluke, Doboja, Bijeljine i Trebinja za pokretanje i razvoj biznis-planova u oblasti poljoprivrede u iznosu od 15.000 KM.
Ova podrška je realizovana posredstvom projekta "Daj ideju, zaradi i postani samostalan", a sredstva su doznačena od Fonda za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje invalida namijenjenih za ekonomsku podršku osobama sa invaliditetom u ovoj godini, navodi se u saopštenju "Udasa".
Ekonomska podrška odnosila se na nabavku plastenika, bravarskog alata, stočnog fonda putem podrške biznis-planova za neformalno zapošljavanje, a pomoć je obezbijeđena zajedno sa regionalnim udruženjima amputiraca iz Doboja, Bijeljine, Banjaluke i Trebinja.
Dodjelom ekonomske podrške korisnicima obezbijeđeno je povećanje prihoda u porodici ratnih vojnih invalida, amputiraca s ciljem njihove veće samostalnosti i konkurentnosti na tržištu rada.
Članovi kojima je dodijeljena ekonomska podrška odabrani su na osnovu nekoliko kriterijuma, kao što su stepen invaliditeta - najmanje 40 ili 70 odsto tjelesnog oštećenja, socijalni status, novčana primanja u porodici, kao i broj članova porodice.
Bitan kriterijum odnosio se na to da su ekonomsku podršku mogli da prime članovi, ratni vojni invalidi, amputirci koji do sada nisu koristili niti primili novčana sredstva, dodaje se u saopštenju.
Srodni članci
- TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA KOD DOBOJA: Poginuo vozač putničkog automobila
- DOBOJ: Porodica Todorović ispraćena na vječni počinak
- BANJA LUKA: Komemoracija Srđanu Todoroviću, supruzi Biljani i kćerki Ani
- VRIJEME: Sutra oblačno i nestabilno
- DOBOJ: Policijska uprava Doboj evidentirala 1102 prekršaja prekoračenja brzine