Pobjednik ovogodišnjih Đurđevdanskih trka je Dobojlija Osman Junuzović. Junuzović je na stazi dugoj 3.000 metara bio bolji od Belmina Mrkanovića iz Atletskog kluba “Doboj” koji je zauzeo drugo mjesto i Božidara Vujića iz Atletskog kluba “Prijedor” koji se plasirao na treće mjesto.
-Očekivao sam tešku trku zbog vremena, kiše. Teže je trčati, hladno je zaista, ali ovo mi je jedna od najslađih pobjeda u svom rodnom gradu Doboju – rekao je Junuzović.
– Trka je bila vrlo jaka, staza je bila iznimno teška. Sve u svemu zadovoljan sam trkom – dodao je Mrkanović.
Hiljadu takmičara raspoređeno je u 15 kategorija u muškoj i ženskoj konkurenciji. U zavisnosti od uzrasta osnovci i srednjoškolci trčali su na stažama od 150 do 1000 metara. Organizatori 21. Međunarodne trke su Sportski savez grada Doboj, Društvo pedagoga fizičke kulture, Atletski klub iz Doboja, a generalni pokrovitelj je gradonačelnik Doboja.
– Od najmlađih i onih najslađih cicibana, predškolaca, pa do onih seniora, gdje očekujemo najbolje atletičare iz Bosne i Hercegovine. Nažalost bojim se da ove godine nećemo imati takmičare iz Srbije, zato što oni imaju atletske pripreme na Zlatiboru i Baru već dvadesetak dana i imaju zabranu takmičenja do sedmog maja – pojanio je organizator Lazo Pejčić.
– Zadovoljstvo je što je ovo Međunarodna trka, gdje učešće uzmu mnogi iz raznih zemalja, a onda iz našeg grada ponesu lijepe uspomene i pričaju pozitivno o našem gradu, to je naša želja, a pogotovo da naši učenici stasavaju kao dobri sportisti – zadovoljan je i Dragan Vasilić, zamjenik gradonačelnika.
Ova tradicionalna sportska manifestacija, uvrštena je i u takmičarski kalendar Atletskog saveza Republike Srpske.{youtube}5xlixwg6Xk8|500|400|{/youtube}