Menu

DOBOJ: Niče nova Bosanka, posao za 250 radnika i 5.000 kooperanata

Benkons grupa iz Azerbejdžana uveliko gradi fabriku za preradu voća na mjestu nekadašnjih vojnih skladišta u Ševarlijama kod Doboja, a koja će nositi odavno zaboravljeno ime poznate dobojske Bosanke.

- Planiramo zaposliti oko 250 radnika direktno, kaže Jaho Brzak, tehnički direktor fabriike za preradu voća Bosanka Doboj.

Broj uposlenih će rasti i do 400 u sezoni, a kooperanata će biti oko 5.000.
Prema Brzakovim riječima, riječ je o projektu za sada vrijednom više od 20 miliona eura, koji će na kraju dostići i cifru od 30 miliona eura.

Izgradnja fabrike počela je u julu prošle godine, a početak proizvodnje, kako je ranije najavljivano, očekuje se do kraja 2015.

Veliki broj nekadašnjih radnika u Doboju i okolini očekuje da će naći posao u ovoj fabrici.

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sponzorisani članci

NOVA INVESTICIJA DOBOJSKE KOMPANIJE PRODA MONT Otvoren luksuzni garni hotel Galeria sa 4 zvezdice u centru Banjaluke

U samom srcu Banjaluke, na korak od gradskih znamenitosti, svečano je otvoren mali luksuzni garni ho...

OGLAS ZA POSAO: Butik "Ibis" traži novu radnicu!

Butik "Ibis" u Doboju objavio je oglas u kojem traži radnicu za rad u prodavnici. Svi zainteresovani...

Dočekajte Novu Godinu uz Jackpotove i Happy Hour u Joker VIP Casinu!

Nova godina je pravo vrijeme za velike dobitke i vrhunsku zabavu, a Joker VIP Casino vas poziva da d...

OGLAS ZA POSAO: Konobar/konobarica u Caffe & Wine baru "Madera" Doboj

Caffe & Wine Bar "Madera" u Doboju traži osobu za poziciju konobara/konobarice koji će se pridru...

Ekonomija i Privreda

Prosječna plata u novembru 1.406 KM

Prosječna novembarska neto plata po zaposlenome u pravnim licima u BiH iznosila je 1.406 KM i nomina...

OTIŠLA I CIJENA BRAŠNA: Pogledajte koliko košta vreća od 25 kilograma, NOVO POSKUPLJENJE VEĆ ZA KOJI DAN

U nizu poskupljenja koja su se zakotrljala u ovoj godini, prije par dana otišla je i cijena brašna. ...

FBiH - PIO Pravo na posmrtnine i za federalne penzionere u Republici Srpskoj

U Službenim novinama Federacije BiH /FBiH/ objavljene su izmjene Pravilnika o naknadi troškova u slu...

Nakon Temua i Shein stigao u BiH

Nakon što je prethodno platforma za onlajn šoping Temu osvojila bh. tržište, još jedna kineska onlaj...

ISTRAŽIVANJE: Visoka inflacija zadržat će se i sljedećih godina

Inflacija se sljedećih godina neće puno smanjivati. Ove bi godine trebala iznositi 3,9 posto, a do 2...

Banke u Srbiji gase račune NIS-u

Sve inostrane banke ugasiće račune Naftnoj industriji Srbije (NIS) ako se do 26. februara ne promije...

Dodik opet prijeti bankama

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik zaprijetio je opet bankama koje su ranije zatvorile račun...

Preduzetnici u Srpsko moraju da plaćaju znatno veće namete, neki otkazali djelatnost

Samostalni mali preduzetnici u Republici Srpskoj od ove godine moraju da plaćaju veće namete državi,...

MINIMALAC PREMA SLOŽENOSTI POSLA?: Vlada Srpske do kraja mjeseca mora donijeti odluku o najnižoj zaradi u ovoj godini

Koliko će iznositi minimalna zarada u Srpskoj za ovu godinu odlučiće ponovo Vlada RS, a ne sindikalc...

MINISTARSTVO FINANSIJA I VLADA REPUBLIKE SRPSKE SE „SMILOVALI“ – Vraćena sredstva povjerilaca i bivših radnika prodate fabrike „Trudbenik“

„Zbog 18 mjeseci zadržavanja uplaćenih sredstava u budžet RS ni stečajni postupak se nije mogao okon...

Zbog pokazanog neznanja svi radnici UIO idu na testiranje

Zbog pokazanog neznanja zaposlenih u Upravi za indirektno oporezivanje BiH na stručnom ispitu u sept...

SMANJENJE PLATA RADNICIMA ERS-A IZAZVALO TALAS NEZADOVOLJSTVA: Sindikat poručuje – radnici neće ćutati!

Uprava Matičnog preduzeća „Elektroprivrede Republike Srpske“ planira da smanji plate radnicima u pro...

VLADA NEODLUČNA: Odluku o visini minimalca u Srpskoj svi isčekuju, rokovi probijeni

Vlada Republike Srpske do danas nije donijela odluku o minimalnoj plati iako je premijer Radovan Viš...

DOBOJ: "Dobojputevi" među najvećim poreskim dužnicima

Prema najnovijim podacima koje je objavio portal CAPITAL, "Elektroprivreda RS" i "Šume Srpske" nalaz...

DOBOJ: Potrošačka korpa za decembar 3.115 KM

Sindikalna potrošačka korpa u FBiH za decembar prošle godine iznosi 3.115 KM, izračunao je Savez sam...

FOND PIO: Godišnje usklađivanje penzija ne manje od 5,8 odsto

Redovno godišnje usklađivanje penzija u Republici Srpskoj sigurno neće biti manje od 5,8 odsto, izja...